با توجه با ارتقای سطح دانش فنی مرتبط به بام سبز و همچنین رفع موارد قانونی و فرهنگی این موضوع،با گسترش روزافزون درخواست افراد جامعه برای ایجاد یک بام سبز و مطمئن بر روی پشت بام ساختمان های در حال ساخت ، روبرو هستیم.

معمولا مهندسین طراح و محاسب ساختمان،قبل از شروع عملیات ساختمانی نسبت به طراحی بام سبز و همچنین محاسبه بار وارد به بام با توجه به طرح،پیش بینی های لازم در این زمینه را میکنند.پس از اجرای سقف آخر شما میتوانید با متخصصان مجموعه سبزینه بام افرا تماس گرفته و جهت بازدید از بام و ارائه مشاوره رایگان برای شروع عملیات اجرایی بام سبز هماهنگی نمایید.

در صورت نداشتن طرح قبلی بام سبز و یا اجرای عایق رطوبتی یا کف پوش بام ، باز هم  میتوانید با تماس با این مجموعه از خدمات تخصصی طراحی و اجرای مجموعه سبزینه بام افرا استفاده نمایید.

با توجه به بحران کم آبی در دنیا و بخصوص کشور ایران،استفاده از سیستم آبیاری اتوماتیک نه تنها در مصرف آب صرفه جویی قابل توجهی میکند بلکه از طرف دیگر با آبیاری منظم و به اندازه ، شاهد رشد و طراوت گیاهان بر روی بام سبز خواهیم بود و البته لازم به ذکر هست که شما میتوانید با خیال راحت به مسافرت بروید و هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشید.

در طراحی سیستم آبگرد سیکل بسته،آب ضمن گردش از مخزن تا فواصل مورد نظر رطوبت مورد نیاز گیاه را به حد اکتفا تامین کرده و علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف آب،امکان افزودن مواد مغزی و کنترل آفتهای احتمالی فراهم گردیده است.به علاوه نقش مکانیزه بودن سیستم آبگرد در کاهش هزینه های ناشی از نیروی انسانی جهت نگهداری و مراقبت از گیاهان موثر و قابل تامل است

تنوع  پوشش گیاهی بام سبز بر مبنای اقلیم آب و هوایی همان منطقه،میزان تابش نور خورشید،میزان وزش باد و همچنین موقعیت جغرافیایی فلاورباکس های روی بام انتخاب میشوند.

کارشناسان متخصص کشاورزی در مجموعه سبزینه بام افرا با توجه به تجربه کشت گیاهان در پروژه های مختلف و با هماهنگی دپارتمان معماری و البته سلیقه کارفرما ،قبل از اجرای پروژه نسبت به ارائه طرح کاشت منظر(پوشش گیاهی) اقدام و پس از تایید کارفرما نسبت به اجرا اقدام می نمایند.

در ادامه لیست تعدادی از گیاهان مورد استفاده بر روی بام سبز آورده میشود.

با توجه به اقلیم آب و هوایی اصفهان و تجربه اجرایی چندین پروژه در استان اصفهان گیاهان کامیس پاریس ، میخک هندی ، یوکا ، شمشاد توپی ، آگاو ، درختچه پر پیشنهاد میشه.اگه نیاز به گیاهان پوششی داشتین میتونین از چمن فرانکینیا ، چمن یال اسبی و پاپیتال مینیاتوری استفاده کنید.

در ضمن میتونین از یکی دو تا فلاور باکس برای کاشت گیاهان فصلی و کاشت سبزیجات یا صیفی جات استفاده کنید.البته فراموش نشه تعداد و متراژ این فلاورباکس ها نباید زیاد باشه.

بله،هر یک از محصولات بام سبز از جمله بستر کشت،صفحات زهکش،صفحات ژئوممبراین،صفحات ژئوتکستایل و …. را میتوانید از لیست محصولات مجموعه مشاهده و در اسرع وقت درب منزل خود تحویل بگیرید.

لازم به ذکر است کلیه محصولات مجموعه دارای استاندارد و از معتبرترین شرکت های دنیا میباشد.برای دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

در ضمن میتونین از یکی دو تا فلاور باکس برای کاشت گیاهان فصلی و کاشت سبزیجات یا صیفی جات استفاده کنید.البته فراموش نشه تعداد و متراژ این فلاورباکس ها نباید زیاد باشه.

با توجه به تنوع بالای اجرای بام سبز در واقع به سختی میتوان به این سوال پاسخ داد.بام سبز دارای آپشن های خاصی از جمله انواع آلاچیق، پرگولا، آبنما، انواع گیاهان، فلاورباکس و …. میباشد که بازه هزینه بام سبز را بسیار گسترده میکند اما بطور کلی دیتیل اجرایی بام سبز که شامل عایق رطوبتی،صفحه ژئوممبرین،صفحه زهکش،صفحه ژئوتکستایل و بستر کشت به ضخامت ۱۰ سانتی متر حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.

تأمین فضایی سازگار و مطبوع برای کاربران ساختمان

بهبود مناظر اطراف ساختمان با فراهم کردن یک فضای سبز زیبا

ایجاد محیطی سبز، زیبا ونیمه عمومی (مشاعی) برای ساکنین ساختمان و بالا بردن کیفیت زندگی

ایجاد منظر شهری سبز و کاهش آلودگی

کاهش اثرات گرمایش و تغییرات آب و هوایی شهری

تصفیه هوا و کاهش آلایندگی های موجود در هوا

بالا بردن طول عمر غشای بام (دو یا سه بار بیشتر) با محافظت از آن در برابر اشعات یو وی مضر و صدمات آب و هوایی

افزایش ارزش ملک

کاهش هزینه نگهداری از سقف – کشت روی بام به شکل گسترده، نوعی پوشش محافظ را تداعی می‌کند، سطح کاشته شده خود محافظت و نگهداری می‌شود و به عبارت دیگر، نگهداری از بام به حداقل می‌رسد.