وقتی واژه کارآفرینبه گوشمون میخورد ناخودآگاه و در اصطلاح عموم جامعه ذهنمان به سمت کسی میرود که ایجاد اشتغال کرده و بطور کلی زمینه اشتغال چند نفر را  فراهم نموده است ،در صورتی که این کار را یک مدیر حرفه ای، یک سرمایه دار یا سرمایه گذار یا هر شخص دیگری نیز میتواند انجام دهد که الزاما نمیتوان آنها را  کارآفرین خطاب کرد.

در اصطلاح تخصصی،کارآفرین به شخصی گفته می شود که یک ذهن خلاق داشته  و یک یا چند ایده خاص دار، ریسک پذیر ،نوآور و البته خود مختار است. چرا که کارآفرین یا سرمایه خود را از منابع خودش سرمایه‌گذاری می‌کند یا سرمایه را از منابع خارجی افزایش می‌دهد و در نتیجه مسئول شکست و همچنین پاداش در صورت موفقیت است.

“به لطف خداوند متعال و کمک دوستان عزیزتر از جان در سال ۹۸ به عنوان کارآفرین برتر در زمینه بام سبز و دیوار سبز معرفی شدم که خدارو سپاسگذارم با توجه به وضعیت نامتوازن اقتصادی و بازار متلاطم داخلی توانسته ام تا حدودی به اهداف خود رسیده و با یک مجموعه کاملا تخصصی به ارائه خدمات در زمینه دیوار سبز و بام سبز در استان های مختلف کشور بپردازم.

در مقام مقایسه با کارآفرینان بزرگ دنیا که قرار می گیرم واقعا خودم را هیچ نمیبینم ولی از طرف دیگر هم وقتی به ۵ سال گذشته فکر می کنم و با اکنون خودم مقایسه می کنم حس می کنم مسیر رو درست آمده ام و چراغ امید در دلم روشن تر می شود.

مطمئنا مسیر ناهموار و پر از پیچ و خم و انواع ناملایمت ها پیش روی همه ما کارآفرینا هست ولی با سعی و تلاش مضاعف و مهمتر از آن توکل بر خدای مهربان می شود به اهدافمان برسیم.

و من یتوکل علی الله فهو حسبه…… .