محدودیت های ایجاد فضای سبز در محیط زندگی،افزایش فزاینده آپارتمان نشینی و فقر فضای سبز خانگی،انسان امروز را بر آن داشت تا بر پایه علم نوین و خلاقیت،بهره مندی از پوشش گیاهی را به یک هنر مدرن تبدیل کند. مجموعه هلدینگ ریحان با شعار نفسی تازه کنیم گام های استواری در احیای پوشش گیاهی داخلی برداشته و با تکیه بر تولید تخصصی، دیوار سبز هوشمند را عرضه کرده است

در حال حاضر، مجموعه هلدینگ ریحان دو نوع دیوار سبز ارائه میدهد.یکی سیستم افرا و دیگری سیستم ریحان.

غیر از بحث استراکچر، در نزدیکی محل نصب دیوار سبز نیاز به لوله آب جهت تامین آب مصرفی و همچنین برق برای مدیریت و کنترل آبیاری و نور دیوار سبز می باشد.

با توجه به شکل هندسی باکس ها، در این سیستم باکس ها در یکدیگر قفل شده و آب اضافه هر باکس به باکس پایینی منتقل و نهایتا وارد مخزن آب میشود.احتمال هر گونه سرایت آب از پانل ها به دیواره یا کف وجود ندارد.

با توجه به حذف خاک در فرآیند پرورش گیاهان و انتقال ریشه گیاهان از خاک به بستر کشت مخصوص، شاهد سبک شدن دیوار سبز و البته حذف هر گونه بوی نامطبوع نم حاصل از اختلاط خاک با آب خواهیم بود.

نکته بسیار مهم اینکه با توجه به حذف خاک عملا فضای رشد و تکثیر هر گونه جاندار خاکی از جمله کرم و حشرات را هم از بین برده ایم.

با توجه به طراحی منحصر به فرد باکس های افرا و ریحان،امکان اجرای دیوار سبز با هر ابعاد و اندازه و هر مکان داخلی یا خارجی وجود دارد.

در سیستم افرا با توجه به محدود بودن حجم ریشه از گیاهان پتوس،برگ بیدی،گندمی،شامادور،آرالیا در فضای داخل و گیاهان پاپیتال طلایی و شویدی در فضای خارجی میتوان استفاده نمود.

در سیستم ریحان با توجه به تعبیه فضای رشد ریشه،هیچ گونه محدودیتی از نظر گیاهی نداریم.برای فضای داخلی از انواع گیاهان آپارتمانی منجمله پتوس، شفلرا، سینگونیوم، فردوس، فیلندرون، پاپیتال، آگلونما، دراسینا، کردلین، کروتون، کامپکت، گندمی، سرخسی، برگ انجیری، سیسوس، حسن یوسف و ……. میتوان استفاده نمود.

برای فضای خارجی نیز گیاهانی مثل پیتس پروم،شویدی،پاپیتال،شمشاد،یال اسبی و ….. استفاده کرد.

بله،با توجه به ارائه تکنولوژی نور رشد مخصوص گیاهان توسط مجموعه هلدینگ ریحان این امکان وجود دارد که شما در مکان هایی با میزان نور صفر هم بتوانید از طراوت و رشد گیاهان لذت ببرید.

هزینه اجرای دیوار سبز با توجه به مکان اجرا و بسته به آیتم های نور،مخزن آب،پمپ،فیلتر،نوع سیستم کنترل هوشمند،نوع سیستم افرا یا ریحان،،متراژ دیوار سبز و ….. متغیر است اما بصورت کلی از حدود متر مربع یک میلیون و چهارصد هزار تومان تا یک میلیون و نهصد هزار تومان متغیر است.

 ساخت استراکچر دیوار سبز زمان زیادی نمیگیرد اما فرآیند انتقال گیاهان از خاک به بسترکشت مخصوص و پرورش گیاهان حدود ۲۰ الی ۳۰ روز زمان میبرد که در نتیجه تحویل دیوار سبز نیازمند گذشت این بازه زمانی از تاریخ عقد قرارداد می باشد.

جواب این سوال آری می باشد.

وجه متمایز کننده مجموعه سبزینه بام افرا نسبت به سایر مجموعه ها خدمات پشتیبانی موفق و مثبت سبزینه بام افراست.

این مجموعه با بهره گیری از کارشناسان خبره کشاورزی و با بازدیدهای دوره ای که حداقل هر ماه دوبار صورت میگیرد به شما این اطمینان را میدهد که بابت هزینه انجام گرفته خدمات پشتیبانی منظمی را دریافت میکنید.

ضمانت یکساله گیاهان و تجهیزات پانل سبز هوشمند بصورت کاملا رایگان در سراسر استان اصفهان برگ درخشان مجموعه هلدینگ ریحان میباشد.

کارشناسان ما طی این یکسال روند هرس کردن و کنترل رشد و طراوت گیاهان را به کارفرما بصورت کاملا عملی آموزش میدهند که بعد از گذشت یکسال کارفرما مهارت کافی در این زمینه را کسب کرده باشد ولی با این حال در صورت درخواست کارفرما قرارداد خدمات پشتیبانی و بازرسی کارشناسان مجموعه بصورت دوره یکساله قابل تمدید خواهد بود.

نگهداری آسان

۲- کاهش آلودگی هوا

۳- زیبایی منظر

۴- افزایش ارزش ملک

۵- عدم پرداخت هزینه برای خرید زمین و تبدیل آن به فضای سبز